Sudska slabost prema neofašistima
Okružni sud je time išao na ruku ciničnom pokušaju Davidovića i njegovih branilaca da se, na talasu lažnog rodoljublja, prave nevešti i rugaju pravima svojih sugrađana. U zemlji u kojoj se u mnogim listovima, drugim publikacijama i javnim natpisima nesmetano i bez teškoća upotrebljava latinično pismo, koje se uči i u osnovnoj školi, i gde je to pismo koje isključivo koriste neke nacionalne manjine, tvrditi da je ono za sud i stranke pred njim nerazumljivo predstavlja poigravanje s ljudskim pravima građana i pravnom sigurnošću. Ovo bi mogao biti opasan presedan, na osnovu koga bi se mogle ukinuti mnoge sudske odluke i poremetiti mnogi postupci pred državnim organima.
Međunarodno zaštićeno pravo svakog čoveka je da se sudu obraća na jeziku koji koristi i razume. Ovo utoliko više važi za pismo. Ako je Ustavom Srbije ćirilično pismo proglašeno za zvanično, to se odnosi samo na sud kao državni organ a ne na stranke pred njim.
U drugom, krivičnom, postupku Davidović je pre tri godine osuđen zbog fizičkog napada na učesnike jednog antifašističkog skupa, ali mu pasoš nije oduzet pa je mirno otputovao u Italiju. Sada se može očekivati da je njegova ekstradicija nemoguća jer italijanski organi ne čitaju ćirilicu, kojom im se organi iz Srbije jedno mogu obraćati. Iz Ministarstva pravde rečeno je, pre četiri meseca, da će Firer biti izručen Srbiji za 3-4 nedelje.